Bu yıl çocukları spora teşvik ve geleceğin yeteneklerini keşfetmek amacıyla devam eden yaz okullarında 110 sporcu eğitim gördü.
Basketbola gönül veren ve gelecekte adından söz ettirmeyi hedefleyen sporcular yıldız olabilmek için sıkı bir eğitimden geçti.
Tamamlanan yaz okulunun ardından eğitime katılan tüm öğrenciler sertifikalarını Kulüp Başkanımız Deniz Köken’in elinden aldı.

KÖKEN "Tüm Spor Branşlarını Çocuklarımıza Tanıştırmamız Lazım"

“Yaz okullarıyla aslında gençlerin sporla buluşması onu sevmesi hem normal hayatına başka alanlarla ilgilenirken sporcu kimliğiyle daha başarılı olacağına inanıyoruz. Basketbolu bu şehirde belli bir noktaya getirdik. O zaman bunu halka yaymamız lazım. Gaziantep’te ilk, orta ve lise deki öğrenci sayısı 550 binin üzerinde. Bunun yüzde 10’u sporla basketle hemhal olsa 50 bin yapar. Yüzde 5’i ilgilense 25 bin yapar. Yüzde 5’in yüzde 5’i 2 bin 500 yapar. Maalesef basket topuyla tanışmadan liseyi bitiriyorlar. Bu iyi birşey değil. Dünyada spor sadece futbol değil. o yüzden binlerce branş var. Bizim de elimizden geldiğince bunu çocuklarla buluşturmamız lazım. Burada veli, kurumlar, hem büyükşehir belediyesi, hem Gaziantep Basketbol takımımız bu yıl basketbolu bu şehirde konuşulur hale getirmek istiyoruz. Biz alt yapıyı hazırlayacağız velilerde çocuklarını bizlerle buluşturacak ve ortaya iyi şeyler çıkacak diye düşünüyorum." dedi